انواع سند و نحوه انتقال در ترکیه

انواع سند و نحوه انتقال در ترکیه

دراین مقاله به برسی چگونگی انتقال سند و هزینه های آن پرداخته ایم

تاپوچیست؟                                                            

تاپو در ترکیه به معنی سند ملک است و اداره تاپو نیز به معنای اداره مسکن ترکیه می باشد.

چگونه تاریخچه ملک را به درست آوریم؟

در سال های اخیر با توجه به کلاهبرداری هایی که در زمان فروش ملک اتفاق افتاده دولت ترکیه اقدام به تغییر فرمت سند ملک کرد و قسمت QR به سند اضافه شد که با اسکن کردن این QRمیتوانید سابقه ملک و امکانات و حتی لوکیشن دقیق را مشاهده کنید.

انواع سند ملک در ترکیه

سند ملک در ترکیه به 2رنگ قرمز و آّبی وجود دارد که سند قرمزبرای  ملک ها و اراضی که داری مجوز ساخت هستند صادر میشود و سند آبی برای زمین هایی که مجوز ساخت ندارند صادر میشود.

پس درصورتی که درترکیه خانه بخرید سند قرمز دریافت خواهید کرد.

مراحل سند زدن

شما بعد ازاینکه خانه مورد علاقه تان را انتخاب کردید باید اقدام به سند زدن کنید که دراین بخش مراحل سند زدن را توضیح داده ایم

*لازم به ذکراست کارشناسان و تیم حقوقی سدار هوس درتمامی این مراحل همراه خریداران خواهد بود*

بعد از پسند کردن ملک مورد نظر شما مبلغی حدود 10 الی15 درصد از مبلغ کل را بیعانه پرداخت میکند که حتما باید رسید دریافت کنید و بعد قولنامه تنظیم میشود که حتما باید تاریخ و امضاء طرفین و عین مبلغ ملک در این قولنامه درج شود.

برای سند زدن تاریخ مشخص میکنید که معمولا پرداخت ما بقی مبلغ در روز سند زدن است .در روز سند فروشنده باید به اداره املاک منطقه خود همراه با ترجمه پاسپورت شما مراجعه کند و وقت محضر بگیرد.

پس از این مراحل پیامکی از طرف اداره به فروشنده ارسال میشود که زمان و تاریخ را مشخص میکند.شما پس از مراجعه به اداره تاپو طی 3 الی 5 روز سند دریافت خواهیدکرد.

مدارک مورد نیاز

1.سند ملک

2.اصل مدارک شناسایی و پاسپور همراه با ترجمه

3.همراه داشتن برگه ارزش ملک بانرخ روز که از شهرداری برای دریافت آن بایداقدام کنید

4.بیمه اجباری دربرابر حوادث برای املاک مسکونی

5.حضورمترجم رسمی

6.مدارک مربوط به اذن اقامت از اداره ی مربوطه

7.عکس رنگی پاسپورتی

8.شماره مالیات خریدار

هزینه های انتقال سند( تاپو هارجی)

 مالیات انتقال سند درترکیه 4% مبلغ ارزش ملک می باشد.اگر خانه ای که شما میخرید از شخص باشد یعنی دست دو باشد هزینه های انتفال سند بر عهده خریدار است اما درصورتی که شما از پروژه و یا یک شرکت سازنده خریداری کنید هزینه انتقال سند 50در صد شما 50 درصد فروشنده می باشد.در مواردی هم شرکت سازنده برای جذب مشتری آفرهایی میدهند که کل هزینه با شرکت سازنده  می باشد.

تاپوکس چیست؟

یک سیستم امنیت پرداخت است که شما مبلغ خرید ملک را به این سیستم واریز میکنید. فروشنده سند را به نام شما میزند. و بعداز انتقال سند به نام شما ،وجه توسط فروشنده قابل برداشت است.

سایر هزینه ها در زمان انتقال سند

  1. هزینه اکسپرتیز یا همان کارشناسی ملک از سمت نماینده دولتی که مبلغی بین 1500تا200لیر باید پرداخت کنید
  2. هزینه به نام زدن  قبض آبونمان (آّب برق و گاز) که در زمان سند زدن به دولت پرداخت میکنید
  3. هزینه مترجم رسمی
  4. هزینه کمیسیون مشاور که حدودا2%است(تیم سدار هوس از خریدار کمیسیون دریافت نمیکنید)

 

 

*هلدینگ بین المللی سدار این افتخار را دارد  که تمام هموطنانی راکه قصد سرمایه گذاری  و مهاجرت به ترکیه را دارند از ابتدا تا انتهای راه به منظور جلو گیری از هر گونه مشکل قانونی و یا مواجه با افرادسود جو همراهی کرده وما به شما این اطمینان را میدهیم  پروژه هایی که توسط تیم سدار هوس به شما معرفی میشود هیچگونه مشکل حقوقی وسندی نداشته و بدون وجود هیچ مشکلی میتوانید اقدام انتقال سند کنید*