راهنمای خریدار برای خرید ملک در ترکیه

راهنمای خریدار برای خرید ملک در ترکیه

راهنمای خریدار برای خرید ملک در ترکیه

آیا به خرید ملک در ترکیه فکر می کنید؟ پس باید مقاله راهنمای خریدار که توسط  تیم سدار هوس اماده شده را بخوانید. این راهنمای آموزنده و رایگان به شما می گوید که قبل ، حین و پس از اتمام  فرایند فروش باید چه کار کنید. علاوه بر اطلاعات دقیق در مورد روند خرید واقعی ، توصیه هایی در مورد هر جنبه از زندگی و کار در ترکیه نیز وجود دارد.

آیا می توانم در ترکیه خرید کنم؟

تغییرات اخیر در قوانین حاکم بر مالکیت املاک به این معنی است که اکثر خریداران خارجی می توانند در ترکیه صاحب ملک شوند. "اصل متقابل" به این معنی است که خارجی ها می توانند زمین و املاک به نام خود در ترکیه خریداری کنند به شرطی که شهروندان ترکیه مجاز به خرید زمین و املاک در کشور مبدا یا اقامت خریدار باشند. این قانون شامل بیشتر اروپا و خاورمیانه است.

آیا خرید ملک در ترکیه سرمایه گذاری خوبی است؟

ترکیه یکی از دوست داشتنی ترین و زیباترین نقاط روی زمین است ، ترکیه به دلیل خطوط ساحلی خیره کننده ، آب و هوای باشکوه و قیمت مناسب ملک مورد استقبال واقع شده است. ترکیه دارای اقتصاد قوی و جمعیت جوان و جهانی است که منجر به افزایش تقاضای خریداران خارجی ، به ویژه خریداران خاورمیانه می شود. گسترش زیرساخت ها و پروژه های بدیع باعث شده است تا رسانه ها مورد توجه گسترده معماران و طراحان برجسته ای قرار گیرند که ترکیه را برای نمایش آثار خود انتخاب کرده اند.

هزینه خرید ملک

ترکیه کشوری پهناور است که ملک های متنوعی در اختیار دارد. قیمت ها هنوز در مقایسه با سایر مقاصد گردشگری محبوب بسیار مطلوب هستند و اگرچه در حال افزایش هستند ، اما هنوز هم می توان با کمتر از 100000 پوند یک آپارتمان زیبا دو خوابه با چشم انداز دریا تهیه کرد. در انتهای دیگر مقیاس ، خانه های زیادی در بازار وجود دارد که توسط طراحان و معماران معروف جهان در محیطی مجلل ساخته شده است. بودجه شما هرچه باشد ، خرید ملک همیشه هزینه هایی را در بر دارد. این موارد عبارتند از: حق تمبر ، 3 درصد ارزش ارزیابی شده ملک ، هزینه های قانونی حدود 1000 پوند ، هزینه نمایندگی 3 درصد و هزینه های مختلف اسناد و مدارک حدود 500 یورو. هزینه های جاری مالکیت املاک در ترکیه پایین است ، به ویژه در مقایسه با اسپانیا یا فرانسه.

مستندات مورد نیاز

برای خرید ملک در ترکیه به پاسپورت خود و شماره مالیات محلی نیاز دارید که برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه نیز لازم است. برای احراز هویت نیز به چند مجموعه عکس و گذرنامه نیاز دارید.

آیا به وکیل نیاز دارم؟

اگرچه این یک الزام قانونی نیست ،  sedar house به همه مشتریان ما این امکان را می دهد که از یک وکیل برای خرید ملک در ترکیه استفاده کنند. ما ارتباطات معتمد زیادی با وکلای مجرب داریم که می توانیم شما را به آنها ارجاع دهیم و شما می توانید وکلای ترکیه ای با صلاحیت بالا را انتخاب کنید و نام ان ها را در وب سایت کنسولگری بریتانیا پیدا کنید. هزینه وکالت در کشور ترکیه حدود 1000 پوند خواهد بود اما می تواند بهترین پولی باشد که تا به حال خرج کرده اید.

فرآیند خرید

پس از اینکه ملک رویایی خود را پیدا کردید ، سدار هوس توصیه می کند که وکیلی را تعیین کنید که بتواند تمام مدارک قانونی مربوطه ، TAPU (سند مالکیت) و Iskan (مجوز اقامت) را انجام دهد.لازم به ذکر است که تیم سدار می تواند این وکیل را در اختیارتان قرار دهد و تمامی مراحل را برایتان پیش ببرد. معمولاً بیعانه لازم است، که بسته به منطقه و فروشنده متفاوت است ، اما معمولاً 1000 تا 2000 پوند است. شما باید یک سپرده کامل 10 تا 30 درصد را در یک تاریخ مشخص پرداخت کنید و برای این کار باید یک شماره مالیاتی دریافت کرده و یک حساب بانکی باز کنید.

هنگامی که اسناد شامل Iskan برای صدور آماده می شود ، فروشندگان باقی مانده پرداخت را درخواست می کنند. مالیات نیز در زمان صدور سند قابل پرداخت است. سپس وکیل قراردادی برای تکمیل معامله مدارک مورد نیاز را تنظیم می کند. پس از امضای کلیه مدارک و دریافت ودیعه ، مدارک درخواست شما برای سوء پیشینه ارسال می شود ، قبل از اینکه اسناد و مدارک به نام خریدار صادر شود.

فرآیند خرید چقدر طول می کشد؟

فرآیند خرید معمولاً بین 8 تا 12 هفته طول می کشد ، اما از زمان اعمال تغییرات قانونی در سال 2013 ، می توان این مدت را به طور چشمگیری کاهش داد. هنگامی که اسناد شامل Iskan برای صدور آماده می شود ، فروشندگان مانده پرداخت را قبول می کنند. مالیات نیز در زمان صدور سند قابل پرداخت است. سپس وکیل قراردادی برای تکمیل معامله قرار تنظیم می کند. تغییرات اخیر در قوانین حاکم بر مالکیت املاک به این معنی است که خریداران خارجی می توانند سندهای مالکیت ، معروف به TAPU را سریع تر دریافت کنند.

نحوه پرداخت قبوض

متداول ترین روش پرداخت قبوض خانوار در ترکیه ، پرداخت جاری و ماهانه است. با هزینه زندگی بسیار پایین تر از اکثر کشورهای اروپایی ، حدود یک چهارم انگلستان ، سبک زندگی به طور قابل توجهی جذاب تر است. مانند بیشتر کشورها ، توصیه می شود اموال ترکیه خود را از طریق یکی از بیمه گزاران بزرگ اروپایی بیمه کنید.

آیا می توانم خانه خریداری شده  خود را اجاره بدهم؟

مجموعه خوبی از آژانس های مجوز خیابانی و مبتنی بر وب در دسترس است. بازدهی اجاره در ترکیه خوب است و به عنوان مقصدی برای تعطیلات ، از شهرت بالایی برخوردار است ، بنابراین بهتر است به جای پرداخت هزینه برای یک آژانس اجاره ای گران قیمت ، ابتدا ملک خود را به خانواده و دوستان پیشنهاد دهید. درآمد اجاره به عوامل مختلفی مانند موقعیت مکانی بستگی دارد. با این حال ، با در نظر گرفتن این حقایق ، بسیاری از افراد سالانه بین 6 تا 10 درصد سود اجاره به دست می آورند. تیم سدار هوس در این مرحله نیز می تواند به شما کمک کند.

مالیات بر ارزش افزوده

اگر خانه ترک خود را به مدت پنج سال یا بیشتر نگه دارید ، این مالیات بر ارزش افزوده رایگان خواهد بود. اگر تصمیم به فروش در پنج سال اول دارید ، 15 درصد مالیات بر ارزش افزوده املاک در مقیاس کشوری برای هر ملک وجود دارد. برای روشن شدن دقیق زمان خرید ملک ، باید تاریخ را در سند مالکیت (TAPU) بررسی کنید. مبلغی که باید بپردازید با کسر ارزش خرید اصلی ملک از ارزش فروش خانه محاسبه می شود. مالیات بر سود سرمایه عبارت است از میزان سود حاصل از فروش.

مراقبت های بهداشتی

استاندارد مراقبت های بهداشتی خصوصی ، که اغلب ارزان تر از بسیاری از خدمات درمانی در اروپا است ، در ترکیه در بیمارستان ها و دندانپزشکان بسیار بالا است. در مواقع اضطراری ، با آمبولانس عمومی ترکیه می توانید با شماره 112 تماس بگیرید و برخی از بیمارستان های شهرهای بزرگ خدمات آمبولانس خصوصی ارائه می دهند. اکثر بیمه های درمانی اروپا در ترکیه پذیرفته می شوند و چندین بیمارستان جدید ساخته شده وجود دارد که این کشور در زمینه جراحی زیبایی ، دندانپزشکی و درمان باروری پیشرو است.

اجازه اقامت و کار

مسافران می توانند حداکثر سه ماه با یک ویزای توریستی چند روزه در ترکیه اقامت کنند. از سال 2013 ، به خریداران ملک مجوز اقامت یک ساله داده شد. اگر این ویزای اقامت را می خواهید ، باید ظرف یک ماه از اولین ورود برای آن درخواست دهید. بسیاری از شرکت ها در منطقه های مختلف آن با هزینه  کمی ، شما را برای درخواست ویزا راهنمایی می کنند. متناوبا ، می توانید به سادگی کشور را به مدت 24 ساعت ترک کنید و سپس با یک ویزای استاندارد سه ماهه دیگر بازگردید. بسیاری از مردم این کار را انتخاب می کنند و سفری به قبرس شمالی دارند که تنها سه ساعت از آلانیا با کشتی فاصله دارد. برای درخواست ویزای اقامت به شش عکس اندازه گذرنامه ، دو نسخه از قرارداد TAPU یا اجاره خود ، دو نسخه از گذرنامه خود به اضافه اصل ، شماره مالیات ترکیه ، تاریخچه اقامت خود (در صورت درخواست مجدد) و صورت حساب بانکی نیاز دارید

قبل از اینکه در ترکیه شروع به کار کنید ، باید برای مجوز کار از داخل یا خارج از کشور درخواست دهید. فقط پس از دریافت مجوز اقامت می توانید درخواست مجوز کار  دهید. مدارکی که باید همراه با درخواست خود داشته باشید عبارتند از گذرنامه ، چهار عکس به اندازه گذرنامه ، فتوکپی صفحات موجود در گذرنامه که عکس شما را نشان می دهد ، تاریخ انقضا و آخرین مهر مهر گذرنامه شما. اگر به دنبال کار در ترکیه هستید ، به یک درخواست از وزارت کار و تامین اجتماعی نیز نیاز دارید. در صورت تأیید مجوز کار ، گذرنامه شما دارای ویزای کار جدید شما می شود.

آیا می توانم حیوانات خانگی خود را با خود بیاورم؟

خارجی ها می توانند یک گربه ، سگ یا پرنده خانگی را با خود به ترکیه ببرند ، در صورتی که تمام مدارک لازم تکمیل شده باشد و این حیوان واکسیناسیون لازم را داشته باشد ، از جمله واکسیناسیون هاری با گواهی و گواهی بهداشت بین المللی که حداکثر 15 روز قبل از آن صادر شده است. پرواز کردن همچنین باید یک شناسنامه خودرو یا گذرنامه حیوان خانگی و یک بیانیه کتبی از یک دامپزشک تأیید شده و معتبر دریافت کنید که بیش از سه ماه از عمر آن می گذرد. با رعایت همه این موارد ، حیوان خانگی شما نباید هنگام ورود به ترکیه مجبور به گذراندن دوران قرنطینه شود.