مزایا و معایب زندگی در ترکیه

مزایا و معایب زندگی در ترکیه

 

خارجیانی که به مزایا و معایب زندگی در ترکیه فکر می کنند ، اغلب با خود فکر می کنند که آیا این که به ترکيه مهاجرت کنند مناسب آن ها است يا نه. با این حال ، با دانستن این که کشور در حال حاضر میزبان هزاران مهاجر است باز هم سوالات زيادي برايشان ايجاد مي شود. هر یک از اعضای بزرگ مهاجرین تأیید می کنند که زندگی در ترکيه با ورود با ویزای توریستی کاملاً متفاوت است. با این حال ، اخذ اقامت و مهاجرت به ترکیه از طريق خريد ملک، بهترین انتخاب برای زندگی در اين کشور است. ما در اين مقاله مي خواهيم جوانب مثبت و منفی زندگی در ترکیه را بررسي کنيم.

 

هزینه زندگی

 با نرخ فعلی ارز ، هنگام نقل مکان به جمهوری ترکیه ، قبوض خانگی مانند گاز ، آب ، اینترنت ، تلفن و مالیات شورا به طرز شگفت آوری ارزان است. در حالی که مواردی مانند سیگار کشیدن ، اجاره ، نوشیدن و رانندگی با ماشین گران است ، در مجموع هزینه زندگی ترکیه بسیار کمتر از سایر کشورها است.

 

شهروندی از طریق سرمایه گذاری

 زندگی در ترکیه به معنای دریافت مجوز اقامت است. با این حال ، برخی از خارجی ها و همسران آن ها دوست دارند شهروند ترکیه شوند. اینجاست که برنامه سرمایه گذاری در املاک ممکن است به آنها کمک کند. اگر 250،000 دلار یا بیشتر در املاک سرمایه گذاری کنید و متعهد شوید که آن را حداقل سه سال نگه دارید ، بعد از خريد می توانید همانند افراد محلی برای حقوق زندگی و کار درخواست دهید.

 

بیمه سلامت

در حالی که بازنشستگان بالای 65 سال نیازی به بیمه درمانی ندارند ، هر مهاجری که زیر آن سن  باشد نیاز دارد. دو انتخاب وجود دارد-یا بیمه درمانی بین المللی خصوصی یا سیستم SGK دولتی. صرف نظر از اینکه کدام را انتخاب می کنید ؛ سیستم بهداشتی بی عیب و نقص ترکیه در صورت نیاز به استفاده از بیمه ، مراقبت عالی را تضمین می کند.

 

مدارس بین المللی

برخی از خانواده های مهاجرپذیر به دنبال مکان های حومه ای برای نقل مکان هستند. در ترکیه ، این شامل افرادي می شود که در تجارت بین المللی فعالیت می کنند و قصد دارند موقتاً در این کشور باشند. آن ها خواهان مدارسی هستند که زبان های مختلف ، از جمله زبان ترکي را آموزش می دهند و به برنامه درسی بین المللی با مدارک شناخته شده جهانی پایبند هستند. ترکيه جایی است که مدارس بین المللی ، به ویژه در استانبول ، از نظر استانداردهای حرفه ای و تحصیلی به درجه بالایی می رسند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مدارس بین المللی ترکیه ، پیشنهاد میکنیم مقاله "معرفی 10 مدرسه بین المللی برتر استانبول برای ادامه تحصیل " را مطلالعه بفرمائید.  

شاخص قیمت مسکن

وضعیت مالی شما تا حد زیادی زندگی و کار در ترکيه را تعیین می کند. بسیاری از افرادی که به دنبال بازنشستگی در خارج از کشور هستند ، جمهوری ترکیه را انتخاب می کنند زیرا هزینه مسکن از نظر قیمت مناسب است ، به ویژه در مقایسه با سایر کشورهای خارجی. برخی از مهاجران آپارتمان را انتخاب می کنند ، در حالی که برخی دیگر ویلاهای وسیع با باغهای خصوصی و استخر را ترجیح می دهند. اگر می خواهید قبل از مهاجرت به ترکیه ملکی پیدا کنید ، مجموعه ای از خانه های ما برای فروش در ترکیه را مرور کنید. هر فهرست شامل همه چیزهایی است که باید بدانید ، از جمله اطلاعات تماس برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق تلفن ، ایمیل ويا کارشناسان فروش ما.

 

نرخ سود بانکی

بانکداری اینترنتی هرگز به دلیل وجود حساب های پس انداز با بهره بالا در ترکیه هیجان انگیز نبوده است. در واقع ، هرکسی که به دنبال بازنشستگی در خارج از کشور است باید نرخ بهره را به طور متوسط 10%بررسی کند. بسیاری از مهاجران مقدار زیادی پول واریز می کنند و پس از پرداخت مالیات ، سود را ماهانه برداشت می کنند. بنابراین آنها هرگز مجبور نیستند به دارایی خالص خود دست بزنند ، و سود اغلب حقوق بازنشستگی آن ها را افزایش می دهد.

 

تفاوت  فرهنگی

 متأسفانه ، برای برخی از مهاجران ، شوک فرهنگی، آن ها را از مسیر خود دور می کند. این امر عمدتا زمانی اتفاق می افتد که آن ها بازنشسته می شوند و انتظار دارند زندگی روزمره آن ها مانند یک روز تعطیل باشد. البته ، این شیوه زندگی پایدار نیست و مانند هر کشور خارجی ، مردم محلی کارهای متفاوتی انجام می دهند. غذای خانه را از دست خواهید داد و برخی از سنت ها مانند ماه رمضان ممکن است گیج کننده به نظر برسند. کلید مبارزه با شوک فرهنگی این است که ذهن باز و تمایل به یادگیری داشته باشید.

 

بازگشت به خانه

هنگام مهاجرت به خارج از کشور ،  این واقعیت که هر زمان که بخواهیم می توانیم سوار هواپیما بشویم و به کشور خود برگرديم از اهميت بالايي برخوردار است. با این حال ، برای برخی از مردم ما ، مهاجرت به ترکیه به این معنی است که آنها بیش از آنچه فکر می کردند دلتنگ دوستان و خانواده خود هستند. خبر خوب این است که این فقط یک مرحله موقت است و این روزها با برنامه هایی مانند What App ، Messenger Video Call و Skype می توانید هر روز در ارتباط باشید.

 

موانع زبانی

بخشی از مشکل زندگی در یک کشور ديگه موانع زبانی است. در حالی که ما می گوییم یادگیری زبان ترکی یک تجربه ارزشمند است ، برخی از افراد در دو زبانه بودن مشکل دارند. ناتوانی در صحبت کردن به ترکی اولین شکایتی است که ما از جوامع مهاجر می شنویم. با این حال ، زندگی بین المللی آسان می شود زیرا اکثر مهاجران در اقامتگاه های توریستی با افراد محلی انگلیسی زبان زندگی می کنند.

 

مجوزهای کار

 برخی افراد رویای کار در کشور در ترکیه را دارند. با این حال ، بسیاری از جمعیت خارج از کشور بازنشسته هستند. دلیل آن ساده است. کار با ویزای توریستی غیرقانونی است زیرا مالیات بر درآمد نمی پردازید و در صورت انجام اين کار جریمه مي شويد یا از کشور اخراج مي شويد. ثانیاً ، قوانین و مقررات سختگیرانه برای کار اتباع خارجی در خارج از ترکیه ، دریافت مجوز کار را دشوار می کند. اکثر آنها به تدریس زبان انگلیسی می پردازند یا تور ليدر هستند.

 

مکان های زندگی در ترکیه

اگر می خواهید در ترکیه زندگی کنید اما هنوز در مورد مقصدی که برای شما مناسب است تصمیم نگرفته اید ، بدانید که انتخاب های زیادی دارید. هنگام مهاجرت به ترکيه ، مهاجران آمریکایی اغلب استانبول و محله های اطراف بسفر را انتخاب می کنند. ملیت های عرب منطقه دریای سیاه را به دلیل شباهت هایی که در فرهنگ ، غذا و سنت ها دارند ترجیح می دهند. مهاجران بریتانیایی عاشق دریای اژه و مکان هایی در دریای مدیترانه مانند مارماریس ، فتحیه و آنتالیا هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مناطق شهر استانبول ، پیشنهاد میکنیم مقاله "مناطق استانبول را بشناسیم" را مطلالعه بفرمائید.