چرا ملک در ترکیه ارزان است

چرا ملک در ترکیه ارزان است

 

برخی از تیم سدار به عنوان نماینده املاک و مستغلات در سراسر جهان می پرسند چرا املاک در ترکیه اینقدر ارزان است؟ با شروع قیمت تقریبی 40،000 تا 50،000 دلار برای یک آپارتمان ، این یک سوال عالی است. با این حال ، قبل از پاسخ به این سوال ، ضروری است که بدانیم برخی از بازارهای مسکن منطقه ای در ترکیه تجارت فجیعی را در مورد املاک لوکس انجام می دهند. بنابراین ، اگر می خواهید ملک ارزان بخرید ، بهتر است به مناطق مختلف کشور نگاه کنید.به عنوان مثال ، عمارت بسفر استانبول  را یکی از گران ترین عمارت های جهان می دانند. به همین ترتیب ، به Yalikavak در شبه جزیره بدروم بروید ، که اغلب میزبان خانواده سلطنتی عربستان صعودی ، افراد مشهور و تاجران ثروتمند است و متوسط قیمت یک ویلای لوکس 4 میلیون دلار است. بنابراین ، در این مقاله ، ما در مورد مناطق مشهور با قيمت پايين املاک و عواملی که خانه ها را به یک معامله بین المللی تبدیل می کند صحبت می کنیم.

برنامه چشم انداز 2023

بیست سال پیش بازار مسکن ترکیه در وضعیت وخیمی قرار داشت. وام مسکن در دسترس نبود. بنابراین بسیاری از خانواده ها بیش از یک نسل در یک خانه زندگی می کردند. توسعه و مدرنیزاسیون وجود نداشت. قوانین و مقررات تصادفی بود ، بنابراین کیفیت  مسکن پایین بود. علاوه بر این ، بسیاری زاغه نشين وجود داشت و همچنين خانه هایی که بدون اجازه ساخته شده اند. Gecekondu Bolgesi محله ای است که کاملاً از این مناطق تشکیل شده است و بسیاری از اين موارد در شهرهای بزرگ مانند استانبول و ازمیر نيز وجود داشت. در آن روزها ، متوسط قیمت ملک تقریباً 5000 دلار بود ، اما خریداران کمی وجود داشت.سپس دولت ترکیه پروژه ای را تحت عنوان چشم انداز 2023 آغاز کرد. هدف بلندپروازانه این بود که اقتصاد ترکیه به یکی از بهترین هاي جهان تبدیل شود ، حتی برای مطابقت با امریکا و انگلیس. در این پروژه یک طرح دقیق از چگونگی تغییر بازار مسکن ترکیه وجود داشت. ابتدا ، بانک ها شروع به ارائه وام مسکن کردند. ثانیاً ، قوانینی را وضع کردند که به خارجی ها اجازه می داد خانه بخرند. سرانجام ، آنها توسعه دهندگان و سازندگان را تشویق کردند تا خانه های جدید و مدرن را جایگزین سازه های قدیمی و فرسوده سال های قبل کنند. بنابراین ، یکی از دلایل ارزان بودن ملک این است که بازار مسکن ترکیه هنوز در مراحل اولیه خود است اما آينده ي روشني دارد و هر ملکي که خريداري شود يقينا با سود همراه است. 

عرضه و تقاضا

طرح چشم انداز 2023 یک برنامه تجاری را به نام عرضه و تقاضا بوجود آورد. هنگام اعمال این امر در بازار مسکن ، به تعداد املاک فروخته شده در مقابل تقاضا اشاره می کند ، یعنی تعداد ملک و خریداران. در برخی نقاط مانند دیدیم ، آلتینکوم ، زمین هايي که برای ساخت و سازها و ملک های خالی در دسترس است بیشتر از تقاضا هستند ، بنابراین قیمت  هر متر مربع پایین است. سرمایه گذاران املاک این مناطق را دوست دارند. صرفاً به این دلیل که اگر ملک را در میان مدت و بلند مدت نگه دارند ، بازار تغییر می کند و از سرمایه ایده آلی برخوردار می شوند.یک مثال عالی در این مورد ،مناطق حومه استانبول در قسمت اروپایی است.  توسعه انبوهي در محله هایی مانند Buyukcekmece و Kucukcekmece رخ داده است. علاوه بر این ، فرودگاه جدید استانبول قیمت املاک را افزایش داد و گمانه زنی در مورد مسیر برنامه ریزی شده استانبول نیز سرمایه گذاران املاک را به خود جلب می کند. با این حال ، در مناطق دیگر ، تعداد املاک خالی و زمین موجود در مقابل علاقه خریداران کم است ، بنابراین عدم تناسب عرضه و تقاضا قیمت ها را افزایش می دهد.

 اثر COVID

جنبه دیگر که بر قیمت بازار مسکن منطقه ای تأثیر می گذارد ، نوع ملک فروشی است. براي مثال به کالکان بروید و مي بينيد که ویلاهای لوکس بسیار بیشتر از آپارتمان های موجود هستند. به همین ترتیب ، در استانبول ، زندگی آپارتمانی بیشتر از خانه های مستقل، محبوب است. در حال حاضر ، قیمت ویلا در برخی از استراحتگاه های ساحلی در حال افزایش است. این به این دلیل است که بیشتر ترک ها متوجه شده اند که ویروس کرونا به سرعت از بین نمی رود و از شهرهای بزرگ به استراحتگاه های ساحلی می روند. آن ها زندگی کم تراکم ، با استخرها و باغ های خصوصی را ترجيح مي دهند. در نتیجه ، افزایش تقاضا باعث افزایش قیمت های محلی می شود. بنابراین ، همانطور که می بینید ، بهتر است به جای اینکه ترکیه را به طور کلی در نظر بگیرید ، بازار مسکن هر منطقه را ارزیابی کنید زیرا عوامل زیادی بر قیمت آپارتمان ها و ویلا تأثیر می گذارد. اما صرف نظر از قیمت ، دلایل بسیار دیگری نیز برای خرید ملک در ترکیه وجود دارد. بنابراین ، اجازه دهید به آنها نگاه کنیم تا علت قیمت ملک ارزان را پیدا کنیم.

چرا خرید ملک در ترکیه

  • هزینه های جاری و تعميرات و صورت حساب های ارزان قیمت 

  • هزینه های خرید ارزان مانند هزینه اسناد رسمی ، مترجمان و مالیات

  • قیمت ارزان مبلمان

  • هزینه زندگی ارزان ، به ویژه در مقایسه با مکان هایی مانند اسپانیا

  • قوانین واضح برای آپارتمان نشینی به نام قانون مالکيت

  • آب و هوای ایده آل تقریباً 300 روز سال آفتابی است

  • فرودگاه های پیشرفته ای که دسترسی به اینجا را آسان می کند

  • طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری ، اماکن تاریخی

  • سبک زندگی در فضای باز

  • افزایش سرمایه بالقوه میان مدت و بلند مدت

 از کجا املاک ارزان بخرید

دیدیم: Didim که به Altinkum نیز معروف است ، در ساحل دریای اژه قرار دارد و در بین خریداران املاک انگلیسی محبوب است. برخی خانه های مناسب  تعطیلات در اینجا دارند ، اما این شهر دارای یک جامعه بزرگ از مهاجران است. دو منطقه متمایز از دیدیم وجود دارد. منطقه ساحلی ديديم دارای فضای توریستی بیشتری است ، در حالی که مرکز شهر بافت قدیمی تري دارد که معمولاً ترک زبان هستند. دیدیم 90 دقیقه با ماشین از فرودگاه بدروم و 2 ساعت با ازمیر فاصله دارد.

دالامان: با حرکت به سمت منطقه موگلا ، دالامان را ميبينيم که یک اجتماع کوچک است و در نزدیکی فرودگاه  قرار گرفته است. گردشگری در اين منطقه کم اهمیت است ، اما موقعيت کاری زیادی در این منطقه وجود دارد. ساحل Sarigerme ، یک منطقه شن و ماسه اي و  باور نکردنی و دوستانه برای خانواده است، اين ساحل تنها 10 تا 15 دقیقه با ماشین فاصله دارد. به همین ترتیب ، Dalyan و دریاچه Koycegiz نیز با یک رانندگی کوتاه از اين منطقه فاصله دارند. 

ترابزون: ترابزون که در شمال شرقی ترکیه قرار دارد ، به دلیل شباهت های فراوان در فرهنگ و سنت ، عمدتا خریداران خاورمیانه ای را به خود جذب می کند. با این وجود ، خریداران ملک مزیت بیشتری از رشته کوه های نزدیک کاکر مي برند که به دلیل گردشگری در فلات و گردش در طبیعت مشهور است. 

آلانیا: آلانیا منطقه وسیعی متعلق به استان آنتالیا است که شرق مدیترانه را در بر می گیرد. یکی از محله های ارزان قیمت ملک ، محموتلار است که به محض افتتاح فرودگاه قاضی پاشا شروع به رشد کرد.

استانبول: مرکز استانبول گران ترین بازار مسکن ترکیه است ، اما مناطق حومه ای که در آن انبوهی از اقامتگاه های سبک زندگی جدید ساخته می شوند ، قیمت زیادی برای آپارتمان های 1 ، 2 و 3 خوابه و پنت هاوس ارائه می دهند. بسیاری از اقامتگاه های سبک زندگی برای پرداخت نقدی یا برنامه های پرداخت بلند مدت بدون بهره تا پنج سال تخفیف ارائه می دهند ، بنابراین فرصت های بیشتری برای صرفه جویی در هزینه ها ارائه می شود.

اطلاعات بیشتر 

Sedar house یک شرکت تخصصی در زمینه املاک است که به هزاران خریدار در سرمایه گذاری در بازار مسکن ترکیه کمک کرده است. امیدواریم به این سوالات شما پاسخ دهیم که چرا املاک در ترکیه بسیار ارزان است. اگر مایل به خرید آپارتمان هستید ، همین امروز با ما تماس بگیرید ، و ما مجموعه ای از خانه ها را برای فروش با قیمت تقریبی 40،000 دلار برای شما ارسال می کنیم.