بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

 

. چرا بورسیه تحصیلی ترکیه؟

. مزایای تحصیل در ترکیه

. چگونه برای بورسیه تحصیلی اقدام کنیم

. شرایط لازم برای بورسیه

مراحل اقدام

چرا بورسیه تحصیلی ترکیه ؟

ترکیه دارای بهترین دانشگاه ها و مدرک تحصیلی ترکیه جزو معتبر ترین مدارک جهان

برای دانشجویانی که می خواهند با بورسیه تحصیلی در ترکیه تحصیل کنند ؛ گزینه های مختلف بورسیه از جمله

. بورسیه های ارائه شده توسط جمهوری ترکیه

.  بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط کشورهای خود دانشجویان

. بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط موسسات و سازمان های مختلف ملی و بین المللی

. بورسیه تحصیلی دانشگاه ها وجود دارد.

 فرصت ها و مبالغ ارائه شده توسط موسسات بورس تحصیلی متفاوت است. برخی از این موسسات هزینه حمل و نقل از کشور شما به ترکیه را نیز پوشش می دهند. میزان بورسیه های ماهانه نیز با توجه به سطح تحصیلات دانشجویان بین المللی متفاوت است.

بورسیه تحصیلی ترکیه یکی از محبوب ترین برنامه های بورسیه در سراسر جهان محسوب می شود زیرا تقریباً همه رشته ها را با تاریخ های مختلف شروع شامل می شود. دولت ترکیه حداقل 4000 کمک هزینه سالانه ارائه می دهد که منجر به پذیرش متقاضیان بالا می شود.

همچنین ، دانشگاه های ترکیه در حال حاضر بهترین دانشگاه ها محسوب می شوند ، زیرا بسیاری از آنها در بین 100 دانشگاه برتر جهان رتبه بالایی کسب کرده اند. دانشگاه های خصوصی در ترکیه دانشگاه های متمایزی هستند که نیازی به هیچ گونه آزمون پذیرش ندارند و مدرک دبیرستان توسط آنها پذیرفته می شود.

ترکیه همچنین مایل بوده است که در طول بورسیه تحصیلی به دانشجویان برجسته پاداش دهد و آنها یک سیاست بورسیه جداگانه برای دانشجویان استثنایی در نظر گرفته اند و شانس بیشتری برای دو برابر شدن بورسیه استاندارد در بهترین دانشگاه های ترکیه دارند.

مزایای تحصیل در ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه هزینه تحصیل و زندگی را پوشش می دهد!

مزایای بورسیه تحصیلی ترکیه شامل آموزش کامل است و تمام هزینه های تحصیل شما در دانشگاه ترکیه را پوشش می دهد که توسط دولت ترکیه به صورت اقساط به شما پرداخت می شود. بورسیه تحصیلی ترکیه کمک هزینه مسکن و بیمه درمانی ، هزینه سفر و ویزا را برای متقاضیان خارج از ترکیه تامین می کند. در اینجا برخی از مزایای قابل توجه برنامه بورسیه تحصیلی ترکیه آورده شده است.

 

اقامت رایگان:

بورسیه تحصیلی ترکیه بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای برای دانشجویان در دانشگاه های دولتی ترکیه فراهم می کند. دانشجویانی که مایل به اقامت در خوابگاه های دانشگاه نیستند می توانند سایر هزینه های اقامت را با هزینه خود انتخاب کنند.

 

بدون شهریه:

دانشجویان بورسیه ترکیه هیچ گونه هزینه اداری یا شهریه به دانشگاه های ترکیه نمی پردازند.

 

بیمه سلامت:

هنگامی که دانشجویان در ترکیه بورسیه تحصیلی را آغاز می کنند ، تمام هزینه های درمانی برای همه دانشجویان تحت پوشش بیمه سلامت عمومی قرار می گیرد مراقبت های بهداشتی در سراسر جهان یک مسئله بزرگ است ، به ویژه اگر ملیت شما از یک کشور خارجی باشد. خوشبختانه اگر دانشجوی بورسیه تحصیلی در ترکیه هستید ، این مورد وجود دارد.

-نکته: در صورتی که دانشجویی حالش خوب نباشد ، تمام هزینه های بیمه سلامت عمومی تحت پوشش قرار می گیرد و دانشجو مجبور به پرداخت هیچ مبلغی نخواهد بود.

 

مخارج سفر:

این بورسیه یک بار بلیط پرواز برای ورود آنها به ترکیه و عزیمت آنها پس از اتمام تحصیل اعطا می شود ، اگر دانشجو بلیط را خود خریداری کند ، مبلغ بعداً بازگردانده می شود. دانشجویانی که بورسیه دریافت می کنند ، کارتی دریافت می کنند که به آنها حق حرکت می دهد ، با قیمت بسیار کم از دولت.

بورسیه های تحصیلی ترکیه معیارهای زبان

هر دانش آموزی که به زبان ترکی مسلط نیست باید یک دوره کامل آموزش زبان ترکی را به مدت یک سال بگذراند ، اما چندین شرط باید در نظر گرفته شود:

دوره برای یک سال کامل از این دوره بیشتر یا کمتر نیست

برای بهبود مهارت های زبانی دانش آموزان تلاش کنید

هیچ استثنا برای دوره زبان ترکیه وجود ندارد

زبان ترکی به همه دانشجویان بین المللی ارائه می شود ، حتی اگر برخی از دانش آموزان به طور همزمان زبان های دیگر را بیاموزند ، و ترکیه توضیح داد که این دوره برای اقامت بیشتر دانش آموزان است.

علاوه بر کمک هزینه ماهانه برای دانشجویان در مراحل مختلف تحصیل: مدرک کارشناسی: 700 TL در ماه

مدرک کارشناسی ارشد: 950 TL در ماه

مدرک دکترا: 1400 TL در ماه

 

کمک هزینه تحقیقاتی: 3000 TL در ماه

 

چگونه می توان از بورسیه دولتی ترکیه برای دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا درخواست کرد؟

معیار انتخاب بورسیه تحصیلی ترکیه به شرح زیر است:

 

نمره آزمون بین المللی

درجه دیپلم

فارغ التحصیلی دبیرستان

نمرات متوسط

CGPA/ GPA یا همان Grade Point Average، یک شیوه نمره دهی معتبر و متحدالشکل در سراسر جهان است که در بازۀ 0 تا 4 بوده و شیوه‌ای برای ارزش‌یابی تحصیلی در مدارس و دانشگاه‌های کشورهای مختلف (از جمله آمریکا، آلمان و کانادا) می باشد. تمامی دانشجویانی که برای اپلای اقدام می کنند، باید این نمره در کارنامه خود به همراه داشته باشند.

معدل کنکور دانشگاه

قصد نامه

معیارهای واجد شرایط بودن برای بورس تحصیلی دولت ترکیه 2021-2022

کشورهایی که در زیر لیست شده اند ، برنامه بورسیه تحصیلی ترکیه در ترکیه را ترجیح می دهند:

 

پاکستان

ایالات متحده آمریکا

ایسلند

امارات متحده عربی

میانمار

آلمان

اما این بدان معنا نیست که هر دانشجویی در هر کشوری حق دریافت این کمک هزینه را دارد. برخی از کشورها فقط برای تحصیلات تکمیلی باز هستند.

در صورتی که متقاضی فارغ التحصیل نشده یا در آستانه فارغ التحصیلی است حداقل معیارهای تحصیلی:

حداقل پیشرفت تحصیلی برای متقاضیان لیسانس: 70

حداقل پیشرفت تحصیلی برای متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا: 75

حداقل پیشرفت تحصیلی برای متقاضیان علوم بهداشت (پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی): 90

 

معیارهای سنی:

 

داشتن سن کمتر از 21 سال برای برنامه های کارشناسی

داشتن سن کمتر از 30 سال برای برنامه های کارشناسی ارشد

داشتن سن کمتر از 35 سال برای برنامه های دکتری

 

گروه های واجد شرایط:

 

شهروندان همه کشورها

فارغ التحصیلان یا متقاضیانی که بتوانند در پایان سال تحصیلی جاری فارغ التحصیل شوند

محققان و دانشگاهیان

مدت زمان تحصیل

 

مدت تحصیل به شرح زیر است:

کارشناسی: 1 سال دوره زبان ترکی + 4-6 سال (بسته به مدت زمان معمول برنامه)

کارشناسی ارشد: 1 سال دوره زبان ترکی + 2 سال

دکتری: 1 سال دوره زبان ترکی + 4 سال

 

مدارک مورد نیاز که باید توسط دانشجویی که به دنبال ثبت نام در مقطع کارشناسی در برنامه بورسیه تحصیلی ترکیه است ، ارائه شود:

 

پاسپورت معتبر

رونوشت های رسمی

کپی گواهی دبیرستان

یک عکس شخصی واضح با زمینه سفید یا آبی

 

 چگونه می توان در بورسیه تحصیلی ترکیه درخواست کرد؟

دو روش برای درخواست بورسیه تحصیلی ترکیه وجود دارد

ابتدا ، شما انتخاب می کنید که درخواست خود را مستقیماً از طریق وب سایت بورس تحصیلی ارسال کنید. ثانیاً ، می توانید از طریق موءسسه مهاجرتی  درخواست دهید

 

آیا بورسیه ترکیه هزینه دارد؟

هیچ گونه هزینه ای برای درخواست بورسیه دولت ترکیه وجود ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط برای درخواست برنامه بورسیه تحصیلی هستید و همچنین مطمئن شوید که تمام مدارک را برای ارائه درخواست آنلاین بورسیه تحصیلی ترکیه تکمیل کرده و در دسترس دارید.          

 

مسیر تحصیل در ترکیه  با بورسیه تحصیلی

 

1. یک برنامه کاربردی داشته باشید که شما را متمایز می کند

برای دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه ، دولت یا سازمان خصوصی ، درخواست شما باید شرایط را برآورده کند و باید در بین هزاران برنامه دیگر برجسته باشد. دریافت برنامه خوب یک گام مهم در تحصیل رایگان در ترکیه است.

 

در برخی موارد ، داشتن یک سوابق تحصیلی استثنایی ممکن است کافی نباشد. در صورت امکان ، شما باید اطلاعاتی را که گواه مهارت ها ، شخصیت و تجربیات شما در خارج از مدرسه است ، اضافه کنید ، زیرا این موارد به افزایش شانس شما برای دریافت آن بورسیه کمک می کند!

 

2. در اسرع وقت درخواست خود را شروع کنید

از آنجا که موارد زیادی وجود دارد که یک دانشجو باید برای برنامه دانشگاه یا برنامه بورس تحصیلی آماده کند ، بهتر است در اسرع وقت شروع کنید. شما فقط یک فرصت برای تأثیرگذاری دارید ، بنابراین مطمئن شوید که زمان کافی برای تهیه یک برنامه بی عیب و نقص را دارید.

 

برخی از دانشگاه ها ممکن است یک جدول زمانی مشابه برای پذیرش داشته باشند ، بنابراین کار سریع برنامه های شما برای انجام همه برنامه ها در زمان لازم است.

 

3. درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه ترکیه

بسیاری از دانشگاه های ترکیه دارای بورسیه تحصیلی یا برنامه های کمک مالی برای دانشجویان بین المللی هستند. اینها می توانند بر اساس شایستگی یا نیاز باشد. گرفتن بورسیه از بورسیه های دانشگاه ترکیه رایج ترین روش تحصیل رایگان در ترکیه است.

4. جستجوی بورسیه های تحصیلی خارجی

به غیر از بورسیه های دانشگاهی و دولتی ، همچنین می توانید به دنبال بورسیه تحصیلی از موسسات خصوصی باشید. اینها می توانند از سازمانها یا شرکتهایی در ترکیه یا کشور شما تهیه شود. مطمئن باشید که به دنبال این فرصت ها هستید که به تأمین هزینه های تحصیل شما در ترکیه کمک می کند. توجه داشته باشید که برخی از شرکت ها ممکن است شرایطی را برای برنامه های بورسیه تحصیلی خود اعمال کنند ، بنابراین به یاد داشته باشید که جزئیات را بررسی کنید تا بدانید برای چه چیزی ثبت نام می کنید.

 

5. به دنبال بورسیه تحصیلی از دولت ترکیه و کشور خود باشید

به غیر از برنامه های بورسیه تحصیلی دولت در کشور خود ، می توانید بورسیه های تحصیلی Türkiye را که توسط دولت ترکیه تأمین می شود ، بررسی کنید. این برنامه بورسیه برای دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی عالی باز است و نه تنها حمایت مالی ارائه می دهد ، بلکه محل استقرار دانشگاه را نیز برای دریافت کنندگان آن فراهم می کند.

 

دریافت کنندگان این بورسیه می توانند انتظار داشته باشند که هزینه های تحصیل ، محل اقامت ، بیمه درمانی ، یک بلیط رفت و برگشت هواپیما ، شهریه برای یک سال دوره زبان ترکی و کمک هزینه ماهانه منظم را دریافت کنند.

 

6. دانشگاه های مقرون به صرفه در ترکیه را انتخاب کنید

دانشگاهی را انتخاب کنید که دارای شهریه مقرون به صرفه و در محدوده بودجه شما باشد ، بنابراین حتی اگر نتوانید هیچ گونه کمک مالی یا بورسیه تحصیلی دریافت کنید ، همچنان می توانید هزینه تحصیل خود را در ترکیه مدیریت کنید. برای تحصیل رایگان در ترکیه ، باید راههای دیگری را نیز در این لیست امتحان کنید.

 

هزینه تحصیل در یک دانشگاه خصوصی در ترکیه می تواند سالانه 5000 تا 20000 دلار به شما بازگرداند ، بنابراین انتخاب دانشگاه دولتی به جای دانشگاه خصوصی برای حفظ هزینه تحصیلات عالی ضروری است.