حقایق جالب در مورد ترکیه

حقایق جالب در مورد ترکیه

 

آیا می دانید ترکیه بخشی از آسیا و اروپا است؟ یا اینکه کشتی نوح بر آتشفشان ترکیه فرود آمد؟ همه این موارد و موارد دیگر را در مقاله زیر بخوانید ، جایی که ما 20 حقیقت جالب در مورد ترکیه جمع آوری کرده ایم که شما را شگفت زده خواهد کرد.

در این کشور ، کافه ها ، رستوران ها و موزه ها ، پارک ها و سواحل باز هستند. استفاده از ماسک در بسیاری از اماکن عمومی و حمل و نقل عمومی الزامی است. قوانین فاصله اجتماعی در همه جا اعمال می شود و از دوربین های تصویربرداری حرارتی در برخی از هتل ها استفاده می شود.اگر سوالات خاصی در رابطه با کرونا دارید ، لطفاً به وب سایت GOV.UK و مقامات مربوطه ترکیه مراجعه کنید.

استانبول در دو قاره است

بیایید با یک فکت کلاسیک شروع کنیم، استانبول در دو قاره متفاوت واقع شده است. این شهر توسط تنگه بسفر جدا می شود و بنابراین از یک قسمت اروپایی و یک قسمت آسیایی تشکیل شده است. به طور کلی ، 95 درصد ترکیه در آسیا و 5 درصد در اروپا است

آنکارا ، نه استانبول ، پایتخت ترکیه است

بسیاری تصور می کنند که استانبول پایتخت ترکیه است ، اما در واقع این شهر آنکارا است که پایتخت است. استانبول بزرگترین شهر ترکیه است آنکارا در طول تاریخ ترکیه یک مرکز تجاری مهم بوده است و تبدیل به یک مرکز هنری و فرهنگی مهم نیز شده است.

نام اصلی استانبول "بیزانس" است

نام "بیزانس" ریشه یونانی دارد و به بیزاس ، به معنی بنیانگذار شهر اشاره دارد. در سال 324 ، آن را به "قسطنطنیه" تغییر نام دادند ، و در سال 1930 به استانبول تغییر داده شد.

داستان بابا نوئل از ترکیه سرچشمه گرفته است

نیکلاس، مقدس مسیحی و اسقف یونانی میرا بود که در پاتارا متولد شد. هنگامی که والدینش فوت کردند ، او مقدار زیادی ثروت دریافت کرد که آن را به فقرا و نیازمندان اهدا می کرد. افسانه ها می گویند که او کیسه های سکه طلا را روی دودکش خانه ها می اندازد و میوه ها را در اختیار کودکان قرار می دهد. کارهای خوب او در اروپا گسترش یافت و مردم محلی شروع به ادغام آن با افسانه ها کردند.

ترک ها عاشق چای هستند

اگرچه ممکن است ترکیه را به خاطر قهوه خود بشناسید ، اما 96 درصد مردم روزانه حداقل یک فنجان چای می نوشند. چای ترکی قوی است و آن را در لیوان های کوچک لاله شکل سرو می کنند. اطمینان حاصل کنید که همه طعم های فوق العاده چای آن ها را در طول سفر خود امتحان کنید.

ترکیه دارای جمعیتی جوان است

ترکیه دارای بیشترین جمعیت جوان اتحادیه اروپا است. میانگین سنی در ترکیه حدود 31 سال است و تنها 9 درصد از جمعیت این کشور بالای 60 سال سن دارند.

استانبول (قسطنطنیه قدیم) بر روی هفت تپه تأسیس شد

استانبول مشابه روم ، روی هفت تپه ساخته شده بود. با این حال ، این تصادفی نبود ؛ امپراتوری بیزانس این شهر را بنا کرد تا آن ها به عنوان روم جدید اعلام کند. هر هفت تپه از نظر تاریخی دارای اهمیت هستند و دارای مساجد چشمگیر و کاخ های باشکوه هستند.

نام "فیروزه" در واقع از ترکیه آمده است

فیروزه به معنی "سنگ ترکی" است. این ماده معدنی زیبا از شرق از طریق ترکیه به اروپا آمده است و یکی از قدیمی ترین سنگ های قیمتی تاریخ است.

ورزش ملی ترکیه کشتی روغنی است

کشتی روغنی که به کشتی چربی نیز معروف است ، یکی از قدیمی ترین ورزش های ترکیه است. هنگام مبارزه با روغن ، رزمندگان از قبل بدن خود را آغشته به روغن می کنند و سپس با حریف خود روبرو می شوند.

صدها مسجد در ترکیه وجود دارد

ترکیه برخی از زیباترین مساجد جهان را در خود جای داده است ، زیرا حدود 99 درصد از همه ترکان مسلمان هستند. مسجد سلطان احمد یکی از مسحورکننده ترین مساجد ترکیه است که در استانبول به عنوان "مسجد آبی" شناخته می شود.

ترکیه بزرگترین تولید کننده فندق است

ترکیه تقریباً 75 درصد از تولید فندق جهان را تامین می کند و بنابراین یکی از ارکان بازار صادراتی ترکیه است. مزارع فندق به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب برای تولید فندق ، در امتداد سواحل دریای سیاه ترکیه کشیده شده است.

ترکیه دارای کشاورزی چشمگیر و خودکفا است

کشاورزی شغل اصلی اکثریت جمعیت ترکیه است ، زیرا تقریبا نیمی از این کشور از زمین های کشاورزی تشکیل شده است. مورخان معتقدند که بسیاری از سیستم های کشاورزی از ترکیه سرچشمه گرفته است. با توجه به خاک حاصلخیز ، آب و هوای مطلوب و بارندگی فراوان ، از نظر تولید غذا ، ترکیه یکی از معدود کشورهای خودکفا در جهان است.

ترک ها عاشق نان خود هستند

در ترکیه تقریباً هر وعده غذایی با نان تازه (ekmek) همراه است و بهترین قسمت غذا خوردن آب میوه و روغن غذاهای دیگر با نان شماست. استفاده از ekmek در ترکیه بسیار مهم است زیرا ، در اعتقاد اسلامی ، نان زندگی را حفظ می کند. به همین دلیل ، نان هرگز هدر نمی رود.

در ترکیه بیش از 30 زبان قومی وجود دارد

اگرچه زبان رسمی این کشور ترکی است ، اما بیش از 30 زبان دیگربه طور منظم از جمله زبان عربی ، کرمانجی و زازاکی صحبت می شود.

" چشم شیطانی"  پرفروش ترین سوغاتی است

"Nazar boncuğu" یا "چشم بد" سنگی است که از شیشه مذاب ، آهن و مس ساخته شده است. این یک سنت 3000 ساله است ، برای محافظت از شخص در برابر نیروهای شیطانی استفاده می شود. اعتقاد بر این است که رنگ آبی سنگ قدرت محافظت از انرژی منفی را دارد.

ما قهوه را مدیون ترک ها هستیم

اگرچه قهوه از ترکیه نمی آید ،اما ترک ها در قرن 16 قهوه را به اروپا آوردند. هنگامی که در ترکیه هستید ، قهوه موکای کلاسیک خود را که در یک cezve ، یک قابلمه کوچک مسی تهیه می شود ، امتحان کنید.
 

زنان ترک می توانند شوهران خود را برای قهوه ترک کنند

بله شما آن را درست خواندید. چند صد سال پیش ، زنان ترکیه اگر شوهرشان نمی توانستند چیزی به اندازه قهوه برایشان تهیه کنند ، زمینه طلاق را داشتند.

بازار بزرگ بیش از 3000 فروشگاه دارد

قدمت "Kapalı Çarşı" در استانبول به قرن 14 باز می گردد و در حال حاضر هزارتوی از 61 خیابان با حدود 3000 مغازه است و قطعاً ارزش بازدید دارد.

فرودگاه استانبول قطب اصلی پرواز است

همه خطوط هوایی از استانبول به مقاصد جهانی پرواز می کنند. خطوط هوایی ترکیه به تنهایی به بیش از 260 مقصد پرواز دارد.

کشتی نوح ظاهراً در کوه آرارات فرود آمده است

بسیاری معتقدند کشتی نوح به آتشفشان آرارات رسیده است. این کوه زیبا برای مشاهده بسیار جالب است و تنوع بافت طبیعی باور نکردنی دارد. این یکی از نقاط برجسته کشور است ، بنابراین هنگام بازدید حتماً آن را بررسی کنید.


 

https://www.budgetair.co.uk/blog/fascinating-facts-about-turkey