جاذبه های گردشگری که باعث افزایش قیمت ملک در ترکیه شده

جاذبه های گردشگری که باعث افزایش قیمت ملک در ترکیه شده

 

ترکیه مملو از آثار باستانی به جا مانده از رژه فاتحان ، مقصدی خیره کننده است که در قاره آسیا و اروپا قرار دارد. فرهنگ پر جنب و جوش ، غذای معروف و تاریخ وسیع آن همه کسانی را که به اینجا سفر می کنند شگفت انگیز می کند ،  استانبول  یکی از کلان شهرهای بزرگ جهان است. مستعمره بیزانس در حدود 1000 سال قبل از میلاد تاسیس شد و به پایتخت بزرگ امپراتوری بیزانس قسطنطنیه تبدیل شد و پس از تسخیر شهر توسط عثمانی ها ، مکان باشکوه خود را به عنوان قلب امپراتوری خود حفظ کرد. این شهر (که پس از تأسیس جمهوری ترکیه به طور رسمی به استانبول تغییر نام داد) با بقایای باشکوهی از تاریخ طولانی و درخشان خود آزادانه پراکنده شده است و گشت و گذار در اینجا حتی خسته ترین بازدیدکنندگان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

از جاذبه های گردشگری برتر ترکیه را بخوانید.

توجه: برخی مکان ها ممکن است به دلیل مسائل بهداشتی و ایمنی جهانی به طور موقت بسته شوند.

1.ایا صوفیه

موزه ایا صوفیه (ایاصوفیه) که به عنوان یکی از زیباترین بناهای جهان شناخته می شود

قسمت اعجاب انگیز نمای بیرونی آن مناره های ظریفی است که پس از فتح عثمانی اضافه شده است ، در حالی که فضای داخلی زیبا و غارنشین نقاشی شده یادآور بزرگی از قدرت و قدرت قسطنطنیه قدیم است. این بنای معروف برای هر گردشگری که به این کشور سفر می کند باید انجام شود.

2.شهرتاریخی افسوس(کوش آداسی)

نباید از دست داد ، ویرانه عظیم افسس شهری است از بناهای عظیم و جاده های ستون مرمر. یکی از کاملترین و پابرجا ترین شهرهای رومی در منطقه مدیترانه ، این مکان برای تجربه زندگی در دوران طلایی امپراتوری روم بوده است.

اگر واقعاً می خواهید گشت و گذار کنید ، یک گشت و گذار در اینجا حداقل نیم روز طول می کشد تا نقاط برجسته و بیشتر را پوشش دهد ، بنابراین مطمئن شوید که سفر خود را برنامه ریزی کرده اید تا احساس عجله نکنید.

3.کاپادوکیا

دره های صخره ای سورئال و سر به فلک کشیده کاپادوکیا رویای هر عکاس است. پشته های صخره ای و تاج های تپه ای خانه پانوراماهای موجی از صخره های موج مانند یا قله های حوالی شکل است که در اثر هزاران سال باد و آب شکل گرفته است.

و اگر تمایلی به پیاده روی برای تماشای مناظر ندارید ، این یکی از مقاصد برتر جهان برای سوار شدن با بالن هوای گرم است. اگر منظره قمری برای وسوسه کردن شما کافی نیست ، در این دره ها کلیساهای دیوارنگاره ای از دوران بیزانس نقاشی شده است ، زمانی که این منطقه مکان مهم مسیحیان اولیه بود.

4. کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی مجلل و باور نکردنی شما را به دنیای شگفت انگیز و مجلل سلاطین می برد. از آنجا بود که سلاطین عصر عثمانی امپراتوری ای را ایجاد کردند که به اروپا و خاورمیانه و آفریقا گسترش یافت.

فضای داخلی با کاشی کاری بسیار شاداب و دکوراسیون نگین دار مجلل ، نمایی فراموش نشدنی در پایگاه قدرت عثمانی است. باغهای عمومی اطراف زمانی تنها قلمرو دربار سلطنتی بودند ، اما اکنون برای بازدید عموم باز هستند و از خیابانهای شهر آرامش و آرامش سبز را فراهم می کنند.

5. پاموکاله

یکی از معروفترین معجزه های طبیعی ترکیه ، تراسهای تراورتن سفید خالص پاموکاله (به انگلیسی "قلعه پنبه ای") در امتداد شیب ، مانند یک برف خارج از مکان در میان چشم انداز سرسبز ظاهر می شود. اگرچه تراورتن ها خود برجسته ترین سفر ترکیه هستند ، اما ویرانه های وسیع و ویرانگر روم هیراپولیس ، یک شهر آبگرم باستانی ، در بالای این تپه کلسیتی قرار دارد و دلیل دیگری را برای بازدید فراهم می کند.

برای بهترین عکس ها ، هنگام غروب هنگام تراورتن ها هنگام فرو رفتن خورشید در زیر افق ، بیایید.

6. صومعه سوملا

صومعه سوملا (صومعه مریم مقدس) با محیط خیره کننده و خلوت خود که در صخره ساخته شده است ، جاذبه ستاره بازدیدکنندگان در امتداد ساحل دریای سیاه است. پرسه زدن در اطراف این مجموعه مذهبی متروکه ، با فضای داخلی کلیسای آن مملو از نقاشی های دیواری خیره کننده و پر جنب و جوش ، برای هر کسی که سفر طولانی به منطقه شمال شرقی ترکیه داشته باشد ضروری است.

صومعه برای اولین بار در دوران بیزانس افتتاح شد و فقط در سال 1923 تعطیل شد. امروزه ، با سرگردان در سلول های خالی آن ، می توان زندگی منزوی راهبان را که زمانی در اینجا زندگی می کردند تصور کرد.

7. کوه نمروت

تپه قله کوه نمروت ، برترین کارت گشت و گذار برای شرق ترکیه ، با بقایای شکسته مجسمه های زمانی ماموت ، که از آن محافظت می کردند ، پراکنده شده است. این مکان عجیب و تنها باید یکی از عجیب ترین مکانهای باستان شناسی ترکیه باشد. سرهای سنگی غول پیکر خدایان فراموش شده از قله به بیرون خیره شده و فضایی وهم انگیز را بر فراز کوهستان بایر منتقل می کند. زمان آینده هنگام طلوع آفتاب است ، بنابراین می توانید مجسمه ها را در حال ظهور در تاریکی تماشا کنید.

8. آنی

ساختمانهای متروکه شهر قدرتمند جاده ابریشم آنی در دشتهای نزدیک مرز مدرن ترکیه با ارمنستان رها شده اند. زمانی که پایتخت ارمنستان بود ، عصر طلایی آنی در قرن چهاردهم پس از حملات مغول ها ، تخریب زمین لرزه و درگیری راه های تجاری همه نقش خود را در افول شهر به پایان رساند.

ساختمانهای زیبای آجری قرمز که هنوز در میان چمن استپی در حال فروپاشی هستند ، بر همه کسانی که از آنجا دیدن می کنند تأثیر مسحورکننده ای دارد. کلیسای نجات دهنده یا کلیسای سنت گرگوری را از دست ندهید ، زیرا سنگ تراشی و بقایای نقاشی دیواری آنها هنوز قابل مشاهده است.

9. Aspendos

درست در جنوب آنتالیا ، بخش عظیمی از ماموت تئاتر رومی آسپندوس جشن و شکوه و عظمت حکومت مارکوس اورلیوس را جشن می گیرد. این تئاتر به عنوان بهترین نمونه بازمانده از تئاتر عصر کلاسیک که هنوز در جهان وجود دارد ، یکی از جاذبه های ستاره ای دوران باستان است.

اگرچه تئاتر دلیل اصلی بازدید از اینجا است-و برای اکثر بازدیدکنندگان در سفر نیم روزه از آنتالیا یا ساید ، اما تئاتر تنها چیزی است که آنها می بینند-اگر وقت دارید خرابه های بیشتری برای کاوش در یک منطقه وسیع تپه ای وجود دارد.

10. سفر دریایی به دریای مدیترانه

قایق های تفریحی در نزدیکی فتحیه لنگر انداخته اند و برای بسیاری از مردم ، به خاطر آفتاب گرفتن در حین لذت بردن از مناظر باشکوه ساحلی  به اینجا سفرمیکنند

سفر با قایق تفریحی به دلایل خوب ، فعالیت شماره یک بازدیدکنندگان از بدروم و فتحیه است. دامنه های شیب دار پوشیده از جنگل ، خلیج های پنهان دارای سواحل کوچک ماسه سفید و صدها جزیره پراکنده مکان مناسبی برای گشت و گذار در دریا هستند.

یکی از مشهورترین سفرها با نام "کروز آبی" شناخته می شود و از فتحیه به سمت ساحل حرکت می کند تا زمانی که در نزدیکی المپوس پیاده می شود ، محل پدیده طبیعی معروف Chimaera.

11. پرگاموم

ترکیه دارای ویرانه های فراوان یونانی-رومی است ، اما هیچ کدام نمی تواند به اندازه عاشقانه پرگاموم در برگامای امروزی به صورت عاشقانه قرار گیرد. بقایای معبد پرگاموم که زمانی محل یکی از مهمترین کتابخانه های جهان باستان بود ، اکنون به طور چشمگیری بر فراز تپه ای اداره می شود.

این مکان فوق العاده جوی برای کاوش است ، با منطقه ای از آکروپولیس و یک تئاتر در دامنه تپه با مناظر وسیع پانوراما از سطوح بالای صندلی های آن. اگر می خواهید احساس واقعی زندگی در دوران روم را تجربه کنید ، این مکان عالی است.

12. Ölüdeniz  

آبی غیرقابل فیروزه ای آبی. بررسی. جنگل سرسبز و سرسبز که از صخره به سمت ساحل ماسه سفید سرازیر می شود. بررسی. ورودی پناهگاه ülüdeniz ، در فاصله کوتاهی از فتحیه ، مشهورترین ساحل ترکیه است و با چشم اندازهایی که ممکن است از یک کارت پستال کامل خارج شده باشد ، به راحتی می توان فهمید که چرا محبوبیت آن کم نشده است.

اگر ساحل بیش از حد شلوغ شد ، وقت آن است که به آسمان بروید و مناظر خیره کننده هوایی را در غواصی با پاراگلایدر پشت سر هم از قله کوه قدرتمند باباداگ ، که در پشت ساحل قرار دارد ، تجربه کنید. اوه ، آیا ما اشاره کردیم که ülüdeniz یکی از مقاصد برتر جهان برای پرواز با پاراگلایدر است؟ بررسی.

13. آنتالیا

در حالی که شهر قدیمی ، واقع در مرکز شهر ، با کوچه های سنگ فرش و حاشیه های  دوران عثمانی ، مکانی فوق العاده برای کاوش است. موزه آنتالیا با مجموعه ای حیرت انگیز از مجسمه های مرمر یونانی و رومی به عنوان یکی از بهترین کشور شناخته می شود و در خارج از شهر از Aspendos و Perge تا شهر Side کوله هایی از جاذبه ها وجود دارد که این امر را به یک پایگاه فوق العاده برای کاوش در این شهر تبدیل کرده است. منطقه

بهترین حفاظت شده شهر عثمانی ترکیه مکانی شگفت انگیز و عجیبی از کوچه های پرپیچ و خم و مملو از عمارت های چوبی زیبا است که زمانی خانه تجار ثروتمند بوده و اکنون به هتل ها و رستوران های بوتیک تبدیل شده است.

در واقع کارهای کمی در شهر وجود دارد. در عوض این مکانی است که می توانید به سادگی در خیابان ها قدم بزنید و فضای دنیای قدیم را تحسین کنید. این شهر همچنین به خاطر شیرینی ها و صنایع دستی سنتی اش معروف است و مغازه های زیبا زیادی وجود دارد که می توانید سوغاتی منحصر به فردی در آن تهیه کنید. اگر از استانبول به داخل جاده سفر می کنید ، این مکان فوق العاده ای برای توقف شبانه و تجربه محیط تاریخی است.

15. پاتارا    

با چنین خط ساحلی طولانی مدیترانه ای ، ساحلی برای هر نوع آفتاب پرست در ترکیه وجود دارد ، اما پاتارا از جمله ماسه های معروف آن است. این ساحل به دنبال 18 کیلومتر در امتداد خط ساحلی ، فضای زیادی را در اختیار شما قرار می دهد ، بنابراین حتی در اوج تابستان ، هنوز هم می توانید مکانی آرام و دور از جمعیت پیدا کنید.