بررسی شرایط سفر به ترکیه در زمان ویروس COVID-19

بررسی شرایط سفر به ترکیه در زمان ویروس COVID-19

بررسی شرایط سفر به ترکیه در زمان ویروس COVID-19

 و شرایط دریافت واکسن کرونا در این کشور

مسافران می توانند در طول همه گیری ویروس کرونا وارد ترکیه شوند. ترکیه همچنان برای بازدیدکنندگان خارجی باز است و درخواست ویزا در حال بررسی است. با این حال ، محدودیت های سفر ترکیه اعمال می شود و بازدیدکنندگان باید همه مدارک مورد نیاز COVID-19 را داشته باشند. مسافران باید اطمینان حاصل کنند که قبل از انجام سفر به ترکیه در طول COVID-19 از اطلاعات کامل مطلع شده اند.

آیا به اتباع خارجی میتوانند در کشور ترکیه واکسن دریافت کنند؟

در صورتی اقامت  و شهروندی کشور ترکیه را داشته باشید میتوانید برای دریافت واکسن COVID-19    ثبت نام کنید و در زمان بندی مشخص شده واکسن بزنید.

سایت برای مشاهده  لیست افراد مجاز برای دریافت واکسن

https://covid19asi.saglik.gov.tr

 

مدارک  نیاز برای دریافت واکسن COVID-19

داشتن کارت شهروندی یا کارت اقامت ترکیه(TG)

 

آیا برای ورود به ترکیه آزمایش PCR لازم است؟

بله ، آزمایش PCR برای سفر به ترکیه مورد نیاز است. با این حال ، همه مسافران نیازی به ارائه نتیجه آزمایش منفی هنگام ورود ندارند.

 

مسافرانی که از کشورهای زیر می آیند برای ورود به خاک ترکیه باید آزمایش PCR منفی ارائه دهند و به مدت 14 روز قرنطینه کنند. آزمون باید بیش از 72 ساعت قبل از حرکت از اولین نقطه سوار شدن انجام شده باشد.

افغانستان بنگلادش برزیل هند نپال پاکستان آفریقای جنوبی

 

مسافرانی که از این کشورها وارد ترکیه می شوند همچنین نیاز به آزمایش PCR منفی 72 ساعت قبل از ورود دارند:

مصر ایران سنگاپور انگلستان

آیا می توانم به ترکیه سفر کنم؟ آیا ترکیه برای گردشگران باز است؟

بله ، ترکیه برای گردشگری باز است. مسافران از هر ملیت که قوانین مهاجرت ترکیه را رعایت کنند ، می توانند طبق قوانین ذکر شده در زیر وارد کشور شوند.مسافران برای ورود به ترکیه باید مدرکی داشته باشند که نتیجه آزمایش کووید -19 منفی را نشان می دهد. یا:آزمایش PCR در 72 ساعت گذشته انجام شده است آزمایش سریع آنتی ژن در 48 ساعت گذشته انجام شد

 

بیماران واکسینه شده و بهبود یافته معاف هستند در صورتی که بتوانند یکی از موارد زیر را ارائه دهند:

گواهی واکسیناسیون که آخرین دوز را نشان می دهد حداقل 14 روز قبل از ورود داده شد

گواهی پزشکی نشان دهنده بهبود در 6 ماه گذشته

مانند همیشه ، خارجی ها برای سفر به ترکیه به گذرنامه و ویزای معتبر یا کپی از ویزا آنلاین تأیید شده نیاز دارند.

 

چگونه می توانم بررسی کنم که آیا واجد شرایط دریافت واکسن COVID-19 هستم؟

برای بررسی اینکه آیا واجد شرایط دریافت واکسن هستید یا خیر ، باید وارد e-nabiz شوید. اگر تا به حال از e-nabiz استفاده نکرده اید ، ابتدا باید به پلت فرم e-devlet وارد شوید.

اگر شما واجد شرایط شناخته می شوید ، باید بتوانید از طریق MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi-System Central Appointment System) با استفاده از اطلاعات ورود به سیستم e-devlet وقت بگیرید. از طرف دیگر ، می توانید با شماره ALO 182 (MHRS) یک قرار ملاقات بگذارید. در صورت کار نکردن سیستم قرار ملاقات ، باید برای دریافت پشتیبانی از اداره بهداشت منطقه/استان مراجعه کنید.

 

چه افرادی واجد شرایط واکسن COVID-19 هستند؟

طبق لیست گروه های واکسیناسیون COVID-19 که توسط وزارت بهداشت ترکیه منتشر شده است ، در بستر اطلاعات واکسیناسیون کووید -19 ، برنامه واکسیناسیون به مرحله سوم رسیده است ، به این معنی که همه افراد بالای 18 سال واجد شرایط واکسیناسیون هستند.

 

کجا می توانم واکسن بزنم؟

هنگامی که صلاحیت خود را تأیید کردید و قرار ملاقات گذاشتید ، اطلاعات کاملی از جمله محل و زمان مراجعه به واکسن دریافت خواهید کرد یا می توانید برای اطلاعات بیشتر با ALO 182 (MHRS) تماس بگیرید.

 

لطفاً توجه داشته باشید که اگر شرایط خاصی دارید که شما را مجبور به خانه نشینی می کند ، می توانید با اداره بهداشت منطقه تماس بگیرید و آنها را از وضعیت خود مطلع کنید. پس از آن ، تیم های واکسیناسیون ممکن است از خانه شما بازدید کنند و فرایند واکسیناسیون را در خانه شما اعمال کنند.

 

چند بار واکسینه می شوم؟

واکسن های کووید -19 مورد استفاده در ترکیه در مجموع در دو دوز تجویز می شود و هر دوز بسته به واکسن انتخابی به فاصله چهار تا شش هفته ارائه می شود. پس از دریافت اولین دوز واکسن ، پیامکی دریافت خواهید کرد که جزئیات دوز دوم را به شما اطلاع می دهد.

 

آیا برای واکسیناسیون باید مدارک یا اسناد خاصی داشته باشم؟

شما باید کارت شناسایی معتبر ترکی خود (kimlik) و شماره قرار ملاقات را از MHRS ارائه دهید. اگر کارت شناسایی ترکی ندارید ، لطفاً با مرکز تماس وزارت بهداشت (ALO 184) تماس بگیرید.

 

آیا برای واکسیناسیون باید هزینه ای پرداخت کنم؟

اگر در ترکیه ثبت نام کرده اید و در ترکیه اقامت قانونی دارید ، می توانید واکسن را به صورت رایگان از طریق وزارت بهداشت دریافت کنید.

از کجا می توانم اطلاعات بیشتری کسب کنم؟

وزارت بهداشت از طریق وب سایت اختصاصی (https://sbsgm.saglik.gov.tr/TR،78255/covid-19-asisi-nasil-uygulaniyor.html) اطلاعات جامع به زبان ترکی ارائه می دهد. از طرف دیگر ، می توانید از طریق ALO 184 با وزارت بهداشت تماس بگیرید. با این حال ، در حال حاضر ، این خط تلفن فقط به زبانهای ترکی و انگلیسی در دسترس است. همچنین می توانید با خط مشاوره UNHCR (444 4 868) موجود به چندین زبان (عربی ، فارسی ، ترکی ، انگلیسی و ...) تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روشها ، لطفاً جزوات را از پیوندهای زیر دنبال کنید:

https://covid19asi.saglik.gov.tr

https://covid19asi.saglik.gov.tr/EN-81750/for-public.html