درخواست کارت شناسایی یا کیملیک

درخواست کارت شناسایی یا کیملیک

هر فرد که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارد سئوالات زیادی برای پاسخ دادن دارد و باید تمامی جوانب را نیز در نظر بگیرد. یکی از مشکلاتی که برای افراد پیش می آید این است که نمیدانند چگونه باید درخواست کارت شناسایی بدهند و یا در صورت مفقود شدن کارت چه مراحلی را باید طی کنند. تیم مجرب سدار سعی بر این دارد که به صورت روزانه به سئوالات متداولی که مهاجران از ما دارند پاسخ دهد و ابهامات را برای همه برطرف کند به امید ان که با مهاجرت و خرید ملک با تیم هولدینگ سدار خاطره ای تکرار نشدنی را برایتان به ارمغان بیاوریم. اگر شما نیز برای مهاجرت و خرید ملک در ترکیه نیاز به مشورت دارید، سئوالات خود را با ما در میان بگذارید.

چگونه افرادی که عکسی در کارت شناسایی خود ندارند یا کارت شناسایی خود را گم کرده اند می توانند از جمهوری ترکیه کارت شناسایی دریافت کنند؟ 

درخواست کارت شناسایی برای  کودکانی که کارت شناسایی  فاقد عکس دارند و یا کارت شناسایی خود را گم کرده اند، توسط والدین ، ​​سرپرستان یا کسانی که  می توانند وکالت نامه حقوقی ارائه دهند، داده می شود. طبق  اظهارنامه مندرج در ماده 17 قانون خدمات جمعیتی شماره 5490، مادر ، پدر ، همسر ، برادر بزرگسال یا فرزندان بزرگسال یا سرپرست در صورتی می توانند درخواست مجدد دریافت کارت شناساییی بدهند که کسانی که پانزده سال خود را تمام کرده اند نتوانند سند شناسایی عکس دار دیگری  را مانند گواهینامه رانندگی ، گذرنامه ، کیف پول بین المللی خانواده ارائه دهند . 

اظهارنامه اشخاص در این جهت در فیلد "امضای  دیجیتال "  و به عبارت دیگر SIGNATURE OF THE APPLICANT  در فرم درخواست کارت شناسایی ثبت می شود.  اگر شخص درخواست کننده کارت شناسایی و فرد ثبت شده در دفاتر جمعیت  به عنوان متقاضی، هر دو یک شخص باشند ، درخواست کارت شناسایی در صورت نتیجه مثبت تحقیقات توسط مقامات انتظامی با دستور مقام محلی دریافت می شود. اگر تحقیقات مثبت نباشند یا اطلاعات و یافته های به دست آمده کافی نباشد ، برای اطمینان و تکمیل کردن تحقیقات یا باید سرپرست حضور پیدا کند و شهادت بدهد و یا در مرتبه ی اول پدر و در مرتبه ی دوم مادر حضور پیدا کند تا بتوانند صحت اطلاعات را بررسی کنند.

اگر شناسنامه جمهوری ترکیه پس از دریافت آن گم شود یا بخواهد تغییر کند ،  روند این فرآیند چگونه انجام می شود؟

 اگر عکس موجود در سیستم متعلق به شش ماه قبل نباشد ، یک عکس بیومتریک جدید از شخص مورد نظر درخواست می شود  و با تأیید عکس بیومتریک درخواست کارت شناسایی انجام می شود.  کارت شناسایی بدون تأیید اطلاعات بیومتریک فرد صادر نمی شود.  در صورت مفقود شدن  کارت شناسایی و درخواست مجدد کارت، تردید در هویت فرد یا عدم وجود اطلاعات کامل بیومتریک در پایگاه داده بیومتریک ترکیه ، برای تکمیل اطلاعات از مادر ، پدر ، همسر ، برادر بزرگسال یا فرزندان بزرگسال و یا سرپرست اظهارنامه دریافت می شود.

هنگام استفاده از کارت شناسایی جمهوری ترکیه به چه نکاتی توجه کنیم؟

 دارنده کارت کیملیک ترکیه موظف است هنگام تحویل گرفتن کارت، آن را بررسی کرده و در صورت بروز خطای مادی مربوط به اطلاعات شناسایی خود، کارت را عودت داده و همچنین از آن به طور مناسب استفاده و نگهداری کنید.  در صورت مفقود شدن کارت کیملیک در خارج از کشور ترکیه، برای اطلاع از وضعیت  و پیگیری کارت شناسایی خود  با کنسولگری کشور ترکیه در میان بگذارید تا روند لازمه صورت بگیرد.

درخواست کارت شناسایی جمهوری ترکیه برای کسانی که پانزده سال سن دارند چگونه صورت میگیرد؟ 

شخصی که پانزده سالش تمام شده است می تواند شخصا درخواست صدور کیملیک با عکس را بدهد و کارت به او یا شخصی که او غیر از خود تعیین کرده است تحویل داده می شود.

کارت شناسایی کودکان تحت حمایت به چه کسانی تحویل داده می شود؟

 مطابق مقررات "مقامات تأسیس مجاز با قانون شماره 2828 ، افراد مسئول و افراد موظف در  پرورشگاه ها و  خوابگاه ها ، خانه های سالمندان و مکان های مشابه ؛ مسئول بررسی شناسنامه کودکان یا نوجوانانی هستند که در این محل ها  کار و یا می زندگی می کنند.

اگر ازدواج  والدین با حکم دادگاه به پایان برسد ، کارت شناسایی فرزندان به چه کسی تحویل داده می شود؟ 

والدین باید با اطلاع دادن این موضوع طبق ماده 17 قانون خدمات جمعیتی 5490 به سرپرست یا اشخاصی  که واجد شرایط هستند این کار را واگذار کنند.

آیا می توانیم از طریق وکالت یا وکالتنامه برای کارت شناسایی شخص دیگری اقدام کنیم؟

کودکانی که سن پانزده سالگی خود را تمام نکرده اند ؛  والدین ، ​​سرپرستان یا وکالتنامه با کسانی که اظهارنامه مندرج در ماده 17 قانون (شماره 5490) را ارائه می دهند ، باید برای شناسنامه درخواست دهند.  با این حال ، امضا و داده های بیومتریک افرادی که پانزده سال تمام شده اند برای درخواست شخص ضروری است.  درخواست کارت شناسایی افراد دارای معلولیت که سن پانزده سالگی را پشت سر گذاشته اند تحت نظارت والدین ، ​​سرپرست آنها انجام می شود.

کارت شناسایی افراد مبتلا به بیماری روانی به چه کسی تحویل داده می شود؟

 همانطور که در ماده 405 قانون مدنی ترکیه به شماره 4721 آمده است ، داده هایی مانند امضا و اطلاعات بیومتریک از افرادی که به دلیل بیماری روانی یا ضعف روانی محدودیت دارند ، گرفته نمی شود و دلیل عدم گرفتن آن نیز ثبت می شود.  درخواست کارت شناسایی تحت نظارت نگهبان گرفته می شود و کارت شناسایی به نگهبان تحویل داده می شود.

برای چاپ گروه خونی خود در کارت شناسایی جمهوری ترکیه چه باید بکنیم؟

یک گواهی نشان دهنده گروه خونی دریافت شده از موسسات بهداشتی یا گواهینامه رانندگی یا شناسنامه برای درج گروه خونی موجود در کارت شناسایی ها ارائه می شود.