آشنایی بیشتر با قوانین ترکیه و خرید ملک

آشنایی بیشتر با قوانین ترکیه و خرید ملک

بر اساس داده های دولت ، استانبول همچنان در رتبه اول استان های ترکیه برای خرید ملک قرار دارد ، جایی که ایرانی ها ترجیح می دهند ملک تجاری و مسکونی در ترکیه خریداری کنند. استانبول با بیشترین رتبه و پس از ان آنتالیا و در رتبه ی بعدی هم آنکارا بیشترین میزان خرید ملک در ترکیه را به خود اختصاص داده اند.بدین ترتیب هر روز برای آشنایی بیشتر با قوانین ترکیه و خرید ملک به تعدادی از سئوال های پر تکرار پاسخ خواهیم داد

 

1. کیملیک جمهوری ترکیه چیست؟

این کارت شناسایی همانند کارت ملی است و از این سند برای سفر به 115 کشور دارای معافیت ویزا استفاده می شود که شامل داده های مربوط به شخص و عکس های متریک بیولوژیکی برای شناسایی و احراز هویت از طریق سیستم های الکترونیکی است که نشان می دهد این شخص شهروند ترکیه است و در سیستم های دولتی ثبت شده است.

2. چگونه می توان در جمهوری ترکیه کارت شناسایی گرفت؟

برای دریافت این کارت نیاز است که یا ملکی به ارزش 250000 دلار خریداری کنید و یا به ارزش 500000 دلار سرمایه گذاری کنید و از طریق وب سایت اداره کل امور جمعیت و شهروندی https://www.nvi.gov.tr/  برای دریافت این کارت اقدام کنید که هولدینگ سدار تمامی مراحل را برای شما با تیم مجرب خود انجام می دهد.

3. یک خارجی برای گذرنامه و تابعیت ترکیه باید چگونه درخواست کند؟

برای اتباع ترکیه: تعیین گذرنامه یا گذرنامه به عنوان گذرنامه داخلی ، دیپلماتیک و خدماتی که برای مردم استان مهر شده است و دفاتر شهروندی ، ادارات دولتی ، استانها و ناحیه جمعیت برای گذرنامه های معمولی به کنسولگری خارج از کشور اعطا می شود. انتصاب اتباع خارجی برای گذرنامه و خدمات شهروندی ترکیه در http://e-ikamet.goc.gov.tr اداره کل مدیریت مهاجرت در ترکیه در بیش از 250 دفتر در سراسر کشور انجام می شود.

4. مدارک مورد نیاز برای درخواست کارت شناسایی در جمهوری ترکیه چیست؟

برای دریافت این کارت پس از ثبت سند ملک خود میتواند درخواست بدهید که باید مدارک ترجمه شده زیر را ارائه دهید

شناسنامه/کارت هویت

مدارک خانوادگی ( اگر برای خانواده خود نیز می خواهید درخواست دهید باید مدارک ان ها را نیز ارائه دهید)

گذرنامه

گواهینامه رانندگی یا طبق قوانین خود موسسات قانون گذاربی در ترکیه  می توانید سند جایگزین  برای تشخیص هویت خود ارائه دهید

 یک عکس بیومتریک

5. پاز چه عکسی روی کارت شناسایی جمهوری ترکیه استفاده می شود؟

عکس مورد استفاده در کارت شناسایی باید بیومتریک در ابعاد 50 میلی متر در 60 میلی متر و مطابق با استانداردهای تعیین شده توسط سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ICAO) باشد. نسخه عکس ارائه شده توسط شخص در درخواست کارت شناسایی اسکن شده و در سیستم ذخیره شده و سپس به متقاضی بازگردانده می شود. فتوکپی یا عکس های تکراری و غیر بیومتریک توسط رایانه پذیرفته نمی شود.

6.عکس بیو متریک چیست؟

صورت و مدل موی شما باید کاملاً واضح در عکس دیده شود. کنتراست باید به خوبی تنظیم شود ، جزئیات باید به اندازه کافی واضح و واضح باشند. ارتفاع صورت باید بین ۳۲ میلی متر تا ۳۶ میلی متر باشد و باید ۷۰ تا ۸۰ درصد عکس را پوشش دهد.در مقاله ی بعی به طور کامل جزئیات مدارک را شح خواهیم داد

 

 

 

7. عکس برای چه رده سنی لازم است؟

برای کسانی که پانزده سال تمام شده اند ، عکاسی بیومتریک برای استفاده در کارت شناسایی الزامی است. کودکانی که پانزده سالگی خود را تمام نکرده اند عکسی در کارت شناسایی خود ندارند. با این حال ، در صورت درخواست متقاضی با اعلام اینکه از شناسنامه به عنوان سند سفر استفاده می شود ، شناسنامه فرزندان همه گروه های سنی همراه با عکس صادر می شود.

 

8. امضا برای چه رده ی سنی از درخواست کنندگان کارت شناسایی جمهوری ترکیه لازم است؟

داده های بیومتریک شهروندان ترکیه ای که پانزده سال سن خود را تکمیل کرده اند و برای کارت شناسایی درخواست می کنند ، در هر برنامه ثبت می شود. ضروری است که شخص برای دریافت اطلاعات بیومتریک و امضا شخصاً برای درخواست کارت شناسایی اقدام کند.

9. چه کسانی می توانند برای افراد زیر پانزده سال برای شناسنامه جمهوری ترکیه درخواست دهند؟ چه کسی کارت شناسایی می گیرد؟

کودکانی که سن پانزده سالگی خود را تمام نکرده اند ؛ والدین ، ​​سرپرستان یا کسانی که وکالتنامه ای برای ارائه دارند و اشخاصی که در ماده 17 قانون خدمات جمعیتی شماره 5490 هستند ، می توانند درخواست کارت شناسایی بدهند. شناسنامه در صورت عدم وجود والدین یا سرپرستان کودکانی که اطلاعات بیومتریک آن ها  درخواست شده است  کارت شناسایی به ​​پدربزرگ و مادربزرگ یا خواهر و برادرهای بزرگسال تحویل داده می شوند.

ارائه وکالتنامه در صورت طلاق والدین با تصمیم دادگاه ، شناسنامه فرزندان به والدین ، ​​سرپرستان یا اشخاصی تحویل داده می شود که با اطلاع رسانی در ماده 17 قانون خدمات جمعیتی شماره 5490 موظف به  دریافت آن هستند.

10- چند نوع گذرنامه در ترکیه وجود دارد؟

گذرنامه معمولی (در رنگ قرمز) Ordinary passport

گذرنامه با مهر مخصوص (به رنگ سبز) Special stamped passport

گذرنامه با مهر خدمات (به رنگ خاکستری)  Service stamped passportt

گذرنامه دیپلماتیک (سیاه) (صادر شده توسط وزارت امور خارجه.)  Diplomatic passport

گذرنامه موقت (به رنگ صورتی) (صادر شده توسط نمایندگان خارجی.) Temporary passport

گذرنامه خارجی (صادر شده توسط اداره کل اداره مهاجرت.) Foreign passport  

در مجموع شش نوع پاسپورت وجود دارد.

 

11. چگونه پیگیری کنیم که در چه مرحله ای از درخواست خود برای دریافت کارت شناسایی جمهوری ترکیه هستیم ؟

می توانید با مرکز تماس Alo199 یا اداره کل جمعیت و امور شهروندی https://randevu.nvi.gov.tr/ تماس بگیرید و یا از طریق پورتال وب یا برنامه دولت الکترونیک مراحل را می توانید دنبال کنید.

12. چگونه می توانیم برای نوزاد تازه متولد شده  شناسنامه جمهوری ترکیه بگیریم؟

پس از ثبت رویداد تولد ، درخواست شناسنامه نیز داده می شود و شناسنامه در آدرس اعلام شده (ملکی که خریداری کرده اید و به عنوان اقامتگاه به دولت معرفی کرده اید) در طول درخواست به فرد مربوطه تحویل داده می شود.

13. چه اطلاعاتی در تراشه الکترونیکی کارت شناسایی جمهوری ترکیه وجود دارد؟

T.C. شماره شناسنامه : حروف TC، مخفف جمهوری ترکیه (Republic of Turkey)

 نام

 نام خانوادگی

نام مادر

نام پدر

 تولد و تاریخ

 جنسیت

وضعیت تاهل

گروه خونی

مذهب

 تاریخ تحویل

 شماره سریال کارت

 تاریخ اعتبار کارت

 

14. مدت اعتبار کارت شناسایی جمهوری ترکیه چقدر است؟

مدت اعتبار کارت شناسایی ده سال است و در صورت درخواست از تاریخ پس از انقضای مدت کارت تمدید می شود. تاریخ اعتبار روی کارت درج شده است.